چگونگی پاک کردن لکه از روی مبل چرم

یکی از مشکلات مبل‌های چرم، تغییر رنگ آن در اثر شستشو است. بهتر است برای پاک کردن لکه چربی از مبل چرمی، تمام سطح روی آن به وسیله مواد پاک کننده پوشانده شود تا رنگ آن یک‌دست باقی بماند.

هم‌چنین باید از مواد نرم‌کننده و چرب برای جلوگیری از خشک شدن و پوسته شدن آن استفاده نماییم.

مخلوط آب و سرکه سفید

ابتدا مبل را به وسیله یک قلم مویی نرم تمیز کرده و خاک را از تمام قسمت‌ها پاک کنید.

ذرات گرد و غبار موادی سایشی هستند بنابراین، اگر با رطوبت در تماس باشند به مواد آسیب می‌رسانند.

محلول آب و سرکه سفید را به نسبت‌های مساوی تهیه کنید.

تکه‌ای حوله یا ترجیحا پارچه میکروفیبر را در محلول فرو برده و کاملا خیس کنید.

تمام مبل از جمله قسمت‌هایی که لکه چربی دارد را با محلول تمیز کننده از بالا به پایین بشویید. (در قسمت‌های لکه دار، چندین مرتبه پارچه را روی اثر چربی بمالید تا کاملا رفع شود)

مبل را با استفاده از یک حوله تمیز خشک کنید. نکته: از خشک کن استفاده نکنید زیرا ممکن است پوسته چرم از بین برود.

به منظور نرم شدن چرم، یک پیمانه سرکه سفید و دو پیمانه روغن دانه کتان را با هم مخلوط کرده و با استفاده از پارچه‌ای نرم و تمیز، روی سطح مبل بمالید.

اجازه دهید مواد فوق به مدت یک شب روی مبل باقی مانده و روز بعد با یک پاک کننده تمیز کنید تا درخشندگی به چرم بازگردد.

مواد دیگری که لکه چربی را از چرم رفع می‌کنند

غیر از محلول سرکه سفید و آب، شما می‌توانید برای پاک کردن اثر چربی از روی مبل‌های چرمی، از صابون مرطوب‌کننده داو، استون، دستمال مرطوب بچه و خمیر دندان سفید استفاده کرده و آن را تمیز کنید.

پاک کننده‌های چرم

یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای رفع لکه روغن از مبل‌های چرمی، استفاده از پاک کننده‌های چرم یا پاک کننده‌های فومی چرم می‌باشد. توضیحات و نحوه استفاده از این محصولات در بروشور یا روی خود محصول درج شده است. شما می‌توانید با مطالعه و عمل به دستورها آن، مبل‌های خود را تمیز کنید.

توجه: قبل از استفاده هر نوع ماده پاک کننده بر روی چرم، بهتر است تمیز کننده مورد نظر را روی قسمتی از مبل که قابل دید نیست امتحان کنید.

برای رهایی از لکه روغن گریس، کمی جوش شیرین را در محل ریخته و چند ساعتی به آن زمان دهید. جوش شیرین روغن گریس را به خود جذب کرده و لکه چربی را پاک می‌کند.

سخن پایانی

شستن مبل از آن دسته کار‌هایی است که امکان دارد هر چند ماه یک بار مجبور به انجام آن شویم. در خانه‌هایی که کودکان خردسال دارند، امکان کثیف شدن و ایجاد لکه‌ چربی، بیشتر از دیگر خانه‌ها است. به همین دلیل دانستن راه و روش شستن و پاک کردن اثر چربی از روی مبل‌ها امری ضروری است. البته از بین بردن اثر مواد روغنی، کاری خسته‌کننده بوده و وقت و انرژی زیادی صرف می‌کند. بنابراین در صورت امکان و دسترسی به شرکت‌های شستشوی مبل، بهتر است از تخصص این افراد برای نظافت کامل مبل‌ها، استفاده کنید. این افراد با استفاده از دستگاه‌ها و مواد مخصوص، مبل‌های شما را به بهترین نحو و به طور کامل شستشو داده و ضدعفونی می‌کنند. علاوه بر این، تجربه آن‌ها باعث سالم ماندن بافت پارچه و اجزای داخلی آن می‌شود.‌

 

قالیشویی بیستون در استان گیلان و در شهر رشت یکی از قدیمیترین و با سابقه ترین قالیشویی ها است و کلیه مناطق رشت وحومه را پوشش می دهد. قالیشویی ما در رشت با بالاترین کیفیت و کادری مجرب آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم در سراسر رشت و حومه می باشد.