شستشوی فرش در قالیشویی

بسیاری از افراد کف خانه های خود را سرامیک می کنند و تنها در قسمت کوچکی از کف خانه فرش پهن می کنند. بعضی از افراد سرامیک ها را معمولا هر روز تمیز می کنند، اما فرش ها حتی در صورت انجام جاروی روزانه تقریبا سالی یکبار نیاز به شستشو دارند. از دلایل علت شستشوی فرش ها می توان به حفظ نظافت و افزایش طول عمر فرش اشاره کرد، همچنین اگر فرش ها را به طور مرتب تمیز نکنید گرد وخاک موجود بر روی فرشها باعث بوجود آمدن بیماری و آلرژی می شود.

نحوه صحیح شستن فرش در ماندگاری و دوام قالی موثر است. به خصوص در مورد فرش های نفیس و دستباف دقت بیشتری لازم است. بسیاری از افراد در استفاده از سرویس های قالیشویی تردید دارند. شایعات زیادی در مورد نحوه شستشوی فرش ها در کارگاه های قالیشویی وجود دارد. برخی از افراد روش های سنتی و شستشو با پودر و آب را ترجیح می دهند. سوالات زیادی در مورد آبکشی و کُر فرش ها وجود دارد. به طور کلی خیلی ها نمی دانند چرا باید فرش ها را به سرویس های قالیشویی بدهند در حالیکه امکان نظافت و شستن در خانه هم وجود دارد. آیا تصور می کنید با شستن قالی و قالیچه در حیاط و پارکینگ منزل، صرفه جویی کرده اید؟ اگر بدانید چه آسیبی به فرش ها وارد می شود هرگز اینکار را انجام نمی دهید. اصلی ترین دلیل خراب شدن فرش ها استفاده از شیوه های نامناسب برای شستشو و نظافت است.

شستن اصولی یک فرش از جمله موارد حفظ نظافت آن است. برخی از افراد خود مسئولیت شستن فرش ها را برعهده می گیرند تا هزینه کمتری را پرداخت کنند و در مخارج خود صرفه جویی نمایند غافل از این که ممکن است با یک شستشوی ناآگاهانه فرش خود را خراب کنند و به جای صرفه جویی متقبل هزینه های بیشتری نیز شوند.

از بین بردن لکه‌های چربی، چای و لاک، یکی از دغدغه‌های همیشگی صاحبان قالی است. بسیاری تلاش می‌کنند تا با استفاده از راه‌های خانگی از بین بردن لکه با آن مبارزه کنند. شوینده‌های شیمیایی قوی اثر مخرب بر روی فرش داشته و علاوه بر عدم تسهیل لکه‌بری بوی تندی نیز به فرش می‌دهند. همچنین با این کار رنگ قسمتی از فرش با سایر نقاط آن متفاوت خواهد بود.

استفاده از شوینده‌های مخصوص برای هر لکه ، علاوه بر از بین بردن لکه‌های سمج، فرش را مثل روز اول نو و تازه می‌کند. قالیشویی بیستون با برخورداری از سال‌ها تجربه در شستشوی فرش‌های ماشینی و دستباف مشتریان وفادار خود را کسب کرده است و توانسته نامی نیک از خود برجای بگذارد. کلیه خدمات قالیشویی، تعمیر و خشک‌شویی را با تجهیزات پیشرفته انجام می‌دهد.

قالیشویی بیستون در استان گیلان و در شهر رشت یکی از قدیمیترین و با سابقه ترین قالیشویی ها است و کلیه مناطق رشت وحومه را پوشش می دهد. قالیشویی ما در رشت با بالاترین کیفیت و کادری مجرب آماده خدمت رسانی به مشتریان محترم در سراسر رشت و حومه می باشد.